Migoo.com.tr’de alışveriş; ürün kontrolü, deneme ve onay süreçlerinden oluşan “Ödeme Koruma Sistemi”nin güvencesi altındadır.

Ödeme Koruma Sistemi, 3 aşamadan oluşmaktadır:
Müşteri ürünü alır
Müşteri, ürünü seçip sepete ekler. Ödeme tamamlandıktan sonra ürün bedeli, migoo.com.tr havuz hesabına aktarılır.
Ürün kargolanır
Mağaza, ürünü belirttiği süre içerisinde müşteriye gönderir. Müşteri, ürünü teslim alıp inceler.
Ödeme mağazaya aktarılır
Müşteri, ürünü teslim alıp inceler ve siparişe onay verir. Onay ile birlikte ödeme, migoo.com.tr havuz hesabından mağazaya aktarılır.
Ödeme Koruma Sistemi ile hem mağazalar hem de müşteriler için online alışveriş işlemi güvenle gerçekleştirilir.

Ödeme Koruma Sistemi Nasıl Çalışır?

Müşteri, ürünü beğenip ödemeyi tamamladıktan sonra mağazanın belirttiği tedarik süresi içinde ürünü kargolaması gerekmektedir. Mağaza, bu süre içinde ürünü kargolamadığında, müşteri Hesabım sayfasından satın alma işlemini iptal edebilir. İşlemin iptal edilmesi durumunda, ürün bedeli, kredi kartı veya banka kartı üzerinden müşteriye kesintisiz olarak iade edilecektir.
Teslim alınan üründe herhangi bir sorun yoksa ürünün kargolandığı tarihten itibaren 3 iş günü içinde müşterinin ödemeye onay vermesi gerekmektedir. Bu süre sonunda ödemeye hâlâ onay verilmediyse sistem tarafından müşteriye hatırlatma uyarısı gönderilir ve son 24 saat süreci başlatılır.
Teslim alınan üründe herhangi bir sorun yoksa ve ürünün kargolandığı tarihten itibaren 3 iş günü ve 24 saat içinde sipariş onaylanmadığında, migoo.com.tr siparişe otomatik olarak onay verecektir.
Teslim alınan ürün, kusurlu/arızalı veya belirtilenden farklıysa müşteri ürünü iade etmek için, Hesabım sayfasından onay sürecini durdurup sonra iade sürecini başlatabilir.

İş Ortağı Para Transfer Süreci

Migoo.com.tr sipariş bedeli, tam ve zamanında teslim edilen siparişin müşteri veya sistem tarafından onaylanmasından (Tamamlandı Statüsü) 7 gün sonra hak edişiniz olarak hesaplanır.
İş ortağı ödeme kuralları aşağıdaki gibidir:
Mağaza hak ediş tutarları her ayın 21.iş gününe tekabül eden günde mağaza hesabınıza transfer edilir.
Mağazanızın hak edişi olması halinde , sipariş bedeli , siparişin tam ve zamanında tesliminin Alıcı’nın onayını ya da otomatik onay mekanizmasını takiben 21 gün içinde, komisyon ve hizmet bedeli mahsup edilmiş olarak, mağaza hesabınıza transfer edilir.
Ancak Mağazanızın 100 TL altında bir hak edişi olması halinde, sipariş bedeli, mağazanızın havuz hesabında bekletilir. Her ayın 21.gününde toplama eklenir.
Ürün bedeli, Mağaza hesabına aktarılmadan önce migoo.com.tr komisyonu ve hizmet bedeli kesintisi yapılmaktadır. Tamamlandı statüsüne geçen siparişlerinizi, satıcı ofisiniz üzerinden Sipariş yönetimi> Sipariş Listesi sekmesinden görüntüleyebilirsiniz.
Önemli; Bankacılık sistemi izin vermediği için, hafta sonları ve resmi tatillerde, ödeme yapılamamaktadır.

  • Kayıt Ol

Yeni Hesap Kaydı